Çağrı Merkezi +90 850 926 10 10 Çağrı Merkezi +90 252 316 34 35

Pırlanta

Pırlanta

PIRLANTA

İnsanlık tarihinin başlangıcından beri süslenir insanoğlu. Metalleri işlemeyi öğrenen insan altın kullanmayı da çok çabuk öğrenmiştir. Süs eşyaları yapımının yanı sıra altından dolgu ya da kaplama-köprü de yapmıştır. Ön dişlerde süs amaçlı altın kullanımı ise çok uzun zamanlardır, zenginlik ve güç göstergesi olarak kabul edilmiştir. Günümüzde sosyal koşulların değişmesi nedeniyle dişlerde süs amaçlı altın kullanımı yerini giderek pırlantaya bırakmaya başlamıştır.

Jewellery

Dişlerde kullanılan pırlantalar genellikle yapay pırlantalardır. Şeffaf,yeşil,mavi,kırmızı..vb renklerde olan ve gerçek pırlantalara göre çok ucuz olan bu tip pırlantalar,dişlere zedeleyici her hangi bir işlem yapmadan dişler üzerine tutturulmaktadır. Dişe çok sağlam yapıştırılan pırlantalar yemek yerken ya da dişlerimizi fırçalarken yerlerinden kolayca çıkmazlar. İstenildiği zaman diş hekimleri tarafından dişlerden uzaklaştırılabilirler. Yerlerinde de bir iz bırakmazlar.

Dişlerde gerçek pırlanta kullanmak pahalı olduğundan ve az da olsa dişlerde bir çalışma yapmak gerektiğinden pek tercih edilmezler.

Jewellery
Jewellery
   
Jewellery
Jewellery
 
 
Jewellery

Çağrı Merkezi
Instagram
Whatsapp