Çağrı Merkezi +90 850 926 10 10 Çağrı Merkezi +90 252 316 34 35

Air Flow

Air Flow

 

"Airflow” Uygulaması İle Dişlerde Ağrısız Temizlik Mümkün

“Renklenmeler giderilip, dişler parlatılıyor”

Tükürüğün içindeki kalsiyumun çökmesi ya da yanlış diş fırçalama nedeniyle yiyecek artıklarının çok iyi temizlenemediği durumlarda diş taşlarının oluşabilir. Bazı kişilerde 6 ayda bir diş taşı oluşabiliyorken; bazılarında iki yılda bir görülebilmektedir. Diş taşı temizliğinin ne kadar sıklıkta yapılacağına düzenli kontrolleri gerçekleştiren diş hekiminin karar vermesi uygun olur. Bu işlem sırasında önce ultrasonik aletlerle ya da el aletleriyle diş taşları kırılır ve daha sonra özel bir fırça yardımı ile veya şimdilerde kullanılan “Air Flow” yöntemi ile renklenmeler giderilir ve dişler parlatılır. “Air Flow” yöntemi özellikle çay, kahve ve sigara tüketiminden doğabilecek renklenmelerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Her yaş için uygundur

Genellikle 17-18 yaşından küçük çocuklarda böyle bir yönteme ihtiyaç duyulmamaktadır. Tükürüğün yıkayıcı etkisi sayesinde diş taşı oluşumu bu yaşlarda fazla görülmez. Diş taşları temizliği için henüz erken olsa bile, “Air Flow” yöntemi ile parlatma istenilen her yaş için uygundur. Özellikle küçük yaşlarda, ağız içinde yaşayan bakterilerin dişin üzerine yapışmasıyla meydana gelebilecek küçük siyah noktacık şeklindeki lekelenmeler fırçalamayla temizlenmezken, bu durumda “Air Flow” cihazı kullanılarak gerekli temizleme ve parlatma işlemi yapılabilmektedir.

Dişlere zarar vermiyor

 

Diş taşı temizliği sırasında ilk olarak taş kırmada kullanılan ultrasonik yöntemler ya da el aletleri hiçbir zarar vermez. Ama sonrasında yapılan parlatma işlemi sırasında eskiden kullanılan fırçalar ve bazı temizleyici malzemeler, her defasında bir bardak asitli içeceğin verdiği zararı vermekteydi. “Air Flow” yönteminde ise artık dişe dokunulmuyor. Uzaktan, belli bir mesafeden hava ve özel bir ilaçla bütün renklenmeler alınırken, özellikle düzgün olmayan diş yapılarında, fırçanın ulaşamadığı, suyun girebildiği her nokta temizlenebiliyor. Daha iyi ve ağrısız bir temizleme ile hastalar klinikten daha mutlu ayrılıyorlar.

 

Çağrı Merkezi
Instagram
Whatsapp